Kategorie


Kategorie

Każdy Spartanin biega z różnych powodów. Dla niektórych to możliwość walki z najlepszymi, dla innych powrót do formy albo fajna zabawa w towarzystwie. W zależności od Twojej motywacji wybierz kategorie dla siebie.

Kategoria Elite

To zawodnicy, którzy walczą o nagrody finansowe, możliwość porównania się z najlepszymi, uwagę sponsorów oraz punkty w klasyfikacji generalnej (Spartan Race Point Series).
Zawodników Elite obowiązują najwyższe standardy rywalizacji oraz przepisy wyścigów. Niedostosowanie się do nich grozi dyskwalifikacją.
Start w kategorii Elite kosztuje dodatkową opłatę w wysokości 15 €. Jeśli musisz sobie zadać pytanie czy należysz do elity – prawdopodobnie nie należysz.

Kategoria Age Group Wiekowa (dawniej Competetive)

Kategorie wiekowe to seria fal wypuszczanych bezpośrednio po kategorii Elite. Uczestników Kategorii Wiekowych obowiązują takie same wytyczne jak zawodników Elite.
Fale Grup Wiekowych będą zarządzane przez sędziów na przeszkodach oraz filmowane. Zawodnicy będą zdobywać punkty, walczyć o nagrody, miejsce na podium oraz w rankingach. Uczestnicy rywalizują tylko z osobami w swojej kategorii.
Start w kategorii Age Group kosztuje dodatkową opłatę w wysokości 10 €.

Kategoria Open

Ta kategoria przeznaczona jest dosłownie dla każdego: początkujących i weekendowych biegaczy oraz drużyn towarzyskich. Kategoria OPEN pozwoli Ci wyjść ze strefy komfortu, sprawdzić swoje granice, przeżyć niesamowitą przygodę a na mecie poczuć prawdziwą dumę. W tej kategorii nie czujesz jednak dużej presji związanej z czasem czy wielką rywalizacją. Pierwsza fala OPEN jest falą specjalną dla osób, które chcą biec wcześniej i za to jest dodatkowa opłata 8 €. Kolejne fale OPEN są bez dodatkowych opłat.

Uczestnicy Spartan Race mają mierzony czas oraz sędziowany udział, a także podlegają klasyfikacji. Zasady dla kategorii ELITE i AGE GROUP są inne niż zasady dla kategorii OPEN. Tutaj znajdziesz zasady pokonywania przeszkód , a tutaj ogólne zasady wyścigu.

Bez względu na to, w jakiej kategorii się ścigasz, wszystkie starty liczą się w kompletowaniu TRIFECTA oraz Spartan DELTA.